Olej z kmínu kořenného z jihočeské vesničky

Objem: 50ml

Tento silně koncentrovaný olej extrémně silné chuti a vůně kmínu je gastronomickou delikatesou pro dochucení jídel, do kterých obvykle kmín patří. Český kmín je důležitou regionální potravinou, která je známá pro své blahodárné účinky především proti nadýmání a plynatosti, ale tato zázračná bylina a tedy i olej z ní vylisovaný je doslova nabitý množstvím minerálních látek a vitamínů.

Použití:

Vzhledem k tomu, že je lisovaný za studena, tedy do 40°C, je vhodné jej použít až při závěrečném doladění chuti lehce zchladlého pokrmu. Výborný je do červeného i bílého zelí, tedy i do zelňačky, do bramboračky, masového vývaru či sosu a do omáček, např. houbové... ¨

Pro léčebné účely je možné jej polykat po lžičkách, ale je nutné jej naředit nejlépe jiným za studena lisovaný olejem jemné chuti, např. lněným či mandlovým olejem.

Složení a použití:

Tyto informace zakazuje Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 zveřejňovat, ale můžete se je dočíst např. na tomto odkazu:

https://zdravezdravi.cz/bylinky/10-lecivych-ucinku-kminu

Jsou to informace o kmínu, jelikož Olej z kmínu kořenného je novinka, jsem teprve 2. výrobce tohoto výrobku na trhu, tudíž o tom neexistují žádné publikace. Oleje je v kmínu obsaženo jen nepartné množství, proto je velmi vzácný a silně nabitý všemi vitamíny a minerály, které obsahuje semínko.

199,00 Kč