Příběh Bylinek od Světa spatřil světlo světa v roce 2017. Možná si říkáte, že to není tak dávno, ale v našich životech, má každý jednotlivý den, pokud je měřen časem, cenu zlata.

Jmenuji se Lada Čuříková a jsem duší i srdcem našeho sirupářství. Miluji život v souladu s přírodou. Jako botaničku a dřívější dlouholetou majitelku místního květinářství, mě cesta zavedla i do třetice zpět ke kořenům. Hluboko v krabici na půdě jsem nalezla knihy s recepty mé babičky, která pocházela z Ruska. Svět u Čuříků se s těmito rodinnými poklady náhle změnil a dostal nový smysl a směr.

Zpočátku jsem vařila sirupy doma z bylinek a ovoce jen pro své nejbližší. Než přišel 31. říjen 2017, kdy jsme otevřeli krámek s našimi sirupy v Třeboni v na Husově ulici naproti kostelu. Místo pro nás magické a neopakovatelné, které je svědkem všech vašich báječných návštěv a vzniku více než 40 příchutí našich sirupů.

Celou dobu si zakládáme na kvalitě, čistotě a bio původu našich bylinek a plodů ovoce. Část bylinek navíc pěstujeme v naší přírodní zahradě. Další odebíráme od prověřených dodavatelů z Třeboňska a jižních Čech.

Najdete u nás ovocné a bylinkové sirupy z darů naší přírody. Ke konzervaci používáme pouze cukr. Přesně tak, jak se píše ve starých receptech. Nenajdete u nás žádná barviva, konzervanty ani jiné přidané látky. Co nám příroda dala, ji tak s láskou vracíme. Preferujeme kvalitu a chuť. 

Rok 2021 se pro Bylinky od Světa nese ve znamení změn a nových začátků. V průběhu léta nás najdete na novém místě, a to na zámku v Třeboni. Díky společné energii mnoha lidí otevřeme novou prodejnu a prostor pro výrobu našich sirupů na malém zámeckém dvorku vedle galerie a pizzerie.

Náš příběh by však nebyl příběhem, kdyby nebylo celého skvělého týmu lidí, kteří se na něm podílí.
Představuji vám svého staršího syna Jakuba. Fotografa, grafika, markeťáka a webaře. Jen díky němu můžete být v on-line spojení. Každým svým krokem vám umožňuje přívětivější návštěvy na našem e-shopu.

Neutuchající díky za podporu patří mému manželovi, Petrovi. Je téměř u všeho, co se s našimi sirupy děje. Můžete ho potkat po mém boku, v provozu, ve stánku na trzích a hlavně za volantem našeho vozu, se kterým vozí sirupy křížem krážem Českem.

Mou druhou pomocnou rukou na krámku, při výrobě i na stánku je Maruška. Báječná žena, máma od dětí a naše podpora v provozu Bylinek. Jsme moc rádi, že když nás tehdy poprvé navštívila, už neodešla.

Báječné příspěvky na sociálních sítích k našim sirupům čtete už pár let díky Andree. Téma Bylinek a našich sirupů ji uchvátilo, a tak vám společně předáváme naše pocity, plány, pozvánky na trhy a vše, co nám zrovna přijde na mysl.
Fotky našich sirupů tvoří také syn Jakub, a to v interiéru a designovém mockup studiu. Venkovní přírodní snímky jsou pak tvorbou fotografky Ivy Vlesivy.

A nakonec je tu náš mladší syn Michal, na kterého nesmím zapomenout. Věčný šprýmař, bavič a milý společník, který v tom všem jede s námi.

Za Bylinky od Světa přeji, ať vás v životě provází štěstí. A dobrou chuť při šálku čaje, domácí limonádě či zmrzlinovém poháru s našimi sirupy. 

Bylinné a ovocné sirupy


Bylinné čaje


Bylinné masti


Přírodní mýdla a další