Lněný olej z bio semínek

Objem: 250ml

Tento olej příjemné oříškové chuti a vůně lisovaný za studena (do 40°C) z certifikovaných bio semínek Lnu hnědého, je nejbohatším zdrojem Omega 3 nenasycených mastných kyselin vůbec, obsahuje jich dokonce 2 x více než rybí olej. Lněný olej má řadu léčivých účinků na naše zdraví a proto by měl být součástí našeho pravidelného jídelníčku.

Použití:

Lněný olej má nízký kouřový bod 107°C (začíná se z něj kouřit a začínají se tvořit toxické výpary a škodlivé volné radikály), lze jej tedy používat ve studené kuchyni. Jeho příjmená chuť nám však dává mnoho příležitostí k využití tohoto zázračného oleje např. v ovocných i zeleninových salátech (s přítomností bílkovin) a polévkách, můžete jej vmíchat do jogurtu, tvarohu či do rýže, použít při přípravě dezertů a pomazánek, či pokapat na závěr na hotové jídlo. Lněný olej lze také použít při přípravě mléčných koktejlů.

Pokud chcete olej používat jako doplněk stravy, je vhodné dávkování 1 - 3 x denně čajová lžička na lačno. Postupně můžete dávku zvyšovat až na 1 - 3 polévkové lžíce před jídlem.

Lněný olej je však pro rozpustnost v tuku třeba navázat na bílkovinu, např. tvaroh , jogurt, kefír.

Na lněném oleji je postavena léčba rakoviny, tzv. Budwigova metoda, o Dr. Budwigové, jejím výzkumu, výsledcích a poté úspěšné léčbě tisíců pacientů s rakovinou se můžete dočíst podrobné informace zde: https://www.uspesna-lecba.cz/lnene-seminko/

Potírání pokožky, v těhotenství potírání bříška, vlasové zábaly

Masáže

Složení a účinky:

Uvádět léčivé účinky u přírodních produktů, které nebyli patentovány, zakazuje Nařízení Evropského

parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011. Dočíst se to však můžete např. na těchto stránkách:

https://seminka.webnode.cz/lneny-olej/

https://www.celostnimedicina.cz/lneny-olej.htm

Skladování:

Lněný olej velmi rychle žlukne, je tedy důležité jej skladovat v chladu a temnu maximálně po dobu 3 měs. a po otevření jej skladovat pouze v ledničce a vypotřebovat během několika týdnů.

150,00 Kč